Хроника

Повреден тракторист во Кочанско

На 15.05.2019 година во 11.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на село Зрновци кон браната „Зрновска река“, поточно кај местото викано „Бузовачки дол“, поради лизгање на земјиште од патот дошло до превртување на трактор со приколка, управуван од Ѓ.С.(38) од селото.

Притоа, Ѓ.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани, но поради сериозноста на повредите бил префрлен во Клиничката болница во Штип. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Нови вести

Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино, шверцерот избегал

Igor

(Фото) Пожарникарите спасуваа човек на 17 кат во Карпош 4

Igor

ОЈО Кичево ја расчистува сообраќајната несреќа во која загина мотоциклист

Filip