August 18, 2019 17:55
Хроника

Повреден тракторист во Кочанско

На 15.05.2019 година во 11.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на село Зрновци кон браната „Зрновска река“, поточно кај местото викано „Бузовачки дол“, поради лизгање на земјиште од патот дошло до превртување на трактор со приколка, управуван од Ѓ.С.(38) од селото.

Притоа, Ѓ.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани, но поради сериозноста на повредите бил префрлен во Клиничката болница во Штип. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Нови вести

Се запали бугарски камион во близина на Деве Баир

Igor

Малолетнички украле фотографии од врснички па обработени со недолични содржини ги објавиле на Инстаграм

Igor

Четворица повредени во сообраќајката на патот Струмица-Валандово

Igor