December 9, 2018 20:48
Хроника

Повреден електричар во Битола

Електричар бил повреден откако паднал додека поставувал осветление, вчера во Битола, информираше МВР.

Според полицијата, несреќата се случила околу 12.30 часот на улица Студенска.

Тогаш Д.П.(55) од Прилеп поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот, кога од непознати причини паднал. На работникот му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Related posts

Трагедија во Свети Николе: Со возило удрил во дрво, починал 19 годишнo момче

24news

Се преврте автомобил на патот Кавадарци-Неготино, повредени две лица

24news

(Видео) Оганот го опколил од сите страни – маж од Грција го снимил пожарот од близу

24news