Хроника

Повреден електричар во Битола

Електричар бил повреден откако паднал додека поставувал осветление, вчера во Битола, информираше МВР.

Според полицијата, несреќата се случила околу 12.30 часот на улица Студенска.

Тогаш Д.П.(55) од Прилеп поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот, кога од непознати причини паднал. На работникот му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Нови вести

(Фото) Страотна сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Igor

Запленети 23 килограми марихуана на патот Стење-Царев Двор

Igor

Екстази и марихуана пронајдени кај тројца тетовци

Daniela