June 28, 2022 20:00
Хроника

Повреден багерист во рудникот „Осломеј”

Шеесет и шестгодишен багерист во рудникот „Осломеј” се повредил додека извршувал работни задачи.

Повредениот Д.С. е пренесен во Општата болница во Кичево од каде по санирањето на повредите е пуштен на домашно лекување.

Незгодата е пријавена во ОВР Кичево рано утринава во 03:55 часот. Причините за незгодата допрва ќе се утврдуваат.

go88 rikvip máy chủ go88 go88 game bài đại gia

sunwin bảo trì sunwin ăn gì ngon Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN