January 25, 2021 13:35
Хроника

Повредено 22-годишно момче, со возилото излетало од патот

Изутринава во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, Прилепско, со возило „фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп. Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 1 (https://gogoanime.be/m/RzaM/ep-1) at GoGoAnime gogoanime twitter

Watch How Not to Summon a Demon Lord (Dub) Episode 2 (https://animefreak.ws/m/OORE/ep-2) at AnimeFreak anime freaks