November 27, 2020 05:58
Хроника

Повредено девојче во Парк, паднала лулашка врз неа

На 14.09.2020 во 22.10 часот во СВР Скопје, С.И. и А.И. пријавиле дека, додека биле на лулашки во Градскиот парк во Скопје, една од лулашките паднала и ја повредила нивната малолетна ќерка. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.