June 28, 2022 01:36
Uncategorized

Повредени млади штипјани кои со „априлија“ излетале од пат

Вчера околу 13.38 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Сремски фронт“, мопед „априлија“, со штипски регистарски ознаки, управуван од М.Ч.(23) од Штип, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мопедот М.И. (22) од Штип, а со телесни повреди се здобил возачот М.Ч. констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

danh bai doi thuong go88

nạp tiền sunwin bị từ chối sunwin ăn gì ngon sunwindow