January 21, 2022 00:53
Свет

Повлекувањето на трупите на ОДКБ од Казахстан ќе почне за два дена

За два дена ќе започне повлекувањето на војниците на контингентот на Организацијата на Договорот за колективна безбедност (ОДКБ) од Казахстан, изјави денеска претседателот на Казахстан Касам-Жомарт Токаев.

-Обидот за државен удар не успеа, ситуацијата во сите региони на земјата е стабилна, главната мисија на ОДКБ е завршена, рече Токаев.

Претседателот го назначи Алихан Смаилов за премиер, соопшти прес-службата на шефот на државата. Смаилов беше првиот вицепремиер и вршител на должноста премиер, откако Токаев ја прифати оставката на владата предводена од Аскар Мамин на 5 јануари, поради протестите.

animes online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

anime website That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Naruto (Uncropped) (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Naruto (Dub)