February 27, 2021 21:51
Свет

Повеќе од 100 припадници на американската Национална гарда се позитивни на Ковид-19

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, соопштил американски официјален претставник.

Службеникот, кој се согласи да зборува под услов да остане анонимен, рекол дека бројот на заразени може да биде многу поголем, бидејќи тој ден во градот имало 25.000 припадници на безбедносните сили.

Тој напомена дека тоа е сепак мал број на заразени, земајќи предвид колку војници биле присутни.

TONIKAWA: Over the Moon For You (https://gogoanime.be/m/B1ov) Episode 12 at GoGoAnime gogoanime tv kissanime

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at website https://animeheaven.pro my anime heaven