November 30, 2021 10:19
Свет

Повеќе од 1.000 починати од коронавирус во Русија за 24 часа

Русија регистрираше повеќе од 1.000 смртни случаи од коронавирус за 24 часа, првпат од почетокот на пандемијата.

Дневниот број на жртви од Ковид-19 се зголемува во последните шест дена и достигна 1.002 лица во последните 24 часа.

Бројот на дневни случаи, исто така, постави нов рекорд, со 32.196 заразени.

Москва сѐ уште е најтешко погодената област во земјата, со 6.545 нови случаи на коронавирус, а потоа следи Санкт Петербург со 3.088.

До петокот, 45,3 милиони луѓе, или 31 проценти од вкупното население во Русија, биле целосно вакцинирани против коронавирусот.

Maison Ikkoku Episode 96

https://twistmoe.net dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch Tower of Druaga: The Aegis of Uruk animetv Episode 12 famous anime tv shows

Watch anime online for free at 4Anime god of highschool 4anime

KissAnime: Mermaid Melody: Pichi Pichi Pitch Pure anime episode 39 online free at https://kissanime.mx watch anime