June 21, 2021 19:21
Хроника

Повеќе лица тешко повредени, во сообраќајка на патот Велес-с.Извор

Вчера околу 17.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат Велес-с.Извор се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од А.М.(31) од Велес и товарно возило „мерцедес“, без регистарски ознаки, управувано од Р.К.(60) од с.Баница, струмичко.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот А.М. и малолетна сопатничка од с.Горно Оризари во патничкото возило, а со телесни повреди се здобиле А.Д.(38), Н.Д.(38), С.К.(30) и малолетен сопатник, сите од с.Горно Оризари, сопатници во патничкото возило, констатирани во Општата болница Велес.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Велес.

GoGoAnime gogoanime boku no hero: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

4Anime anime stream: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 32 (https://4anime.biz/m/Eq1X/ep-32)