November 27, 2021 04:35
Спорт

Победничкиот гол за Франција во Лигата на нации за Шпанците е чист офсајд !

Шпанските медиуми ги нападнаа англискиот делител на фудбалската правда Ентони Тејлор и неговите колеги од ВАР-собата по финалето од Лигата на нации, во кое „црвената фурија“ загуба од Франција (2:1) која во вториот дел направи резултатски пресврт, но останаа сомнежите дали победничкиот гол беше регуларен.

Голот на Килијан Мбапе кој и ја обезбеди тирулата на Франција во второто издание на ова натпреварување на УЕФА беше постигнат од контроверзна ситуација. Судијата Тејлор даде објаснување дека голот не бил поништен поради тоа што Ерик Гарсија имал минимален контакт со топката, иако тоа воопшто не влијаеше на играта.

На насловната страна на „Спорт“ пишува „Неправда“, а во текстот пишува дека Шпанија загубила од Франција на скандалозен начин, и тоа со гол од чист офсајд.

Ниту „Марка“, ниту „АС“ не беа понежни во насловот и сите го нападнаа судијата Тејлор поради тоа што не досуди чист офсајд.

Hyouge Mono Episode 39

AnimeHeaven: My Hero Academia Season 3 anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

Watch Magical Sisters Yoyo & Nene Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Arslan Senki OVA (TV) twistmoe Episode 2 dubbed anime

WCOStream: Great Pretender anime episode 23 online free at https://wcostream.cc animes online