November 27, 2021 03:57
Македонија

Победа на СДСМ во прв круг и во Делчево, убедливо водствово Берово, Карпош, Пробишип, Богданци, Центар и Пехчево

Победа на СДСМ во прв круг и во Делчево, убедливо водство во Берово, Карпош, Пробишип, Богданци, Центар и Пехчево, брифираат за 24 Инфо од СДСМ.

Претходно вицепремиерот и заменик претседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи на дебатата на ТВ Телма рече дека според првичните информации, досега имаат добиено четири општини во првиот круг.

-Победа имаме во Дојран, Крива Паланка, Лозово и Валандово. Сериозно водство имаме во Бутел, Ресен, Крушево, Струмица и други општини според досега пристигнатите првични резултати.Ова е правецот што го зададовме. Нема да се повтори 2017 година и сметам дека не би требало да се повтори, бидејќи за демократијата е подобро да има разноликост, а не еднобојност, кажа Битиќи.

 

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix free iwatobi swim club

KissAnime: Inferious Wakusei Senshi Gaiden Condition Green anime episode 6 online free at https://kissanime.mx tokyo ghoul kissanime

Website https://animedao.nl: Watch Inventor Boy Kanipan animedao Episode 2 fairy tail animedao

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD