Спорт

Победа и пораз за македонските тенисери во Анталија

Македонскиот тенисер Горазд Србљак обезбеди денеска пласман во 2. коло на ИТФ турнирот во Анталија, додека Александра Симева го заврши настапот во женска конкуренција.

Србљак (958 ба АТП листата) во воведното коло на главниот турнир во Анталија го совлада Португалецот Жаиме Фариа (1849) со максимални 2:0 во сетови. Македонскиот тенисер го доби првиот сет со 6:3, а во вториот му препушти само еден гем на противникот.

Во женска конкуренција, македонската тенисерка Симева со три победи во квалификациите избори настап на главниот турнир, но во првото коло загуби денеска од Русинката Дарија Лодикова (735 на ВТА листата) со 6:1, 6:2 во сетови.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 23

One Piece Episode 993

AnimeHeaven My Hero Academia Episode 7

anime website Boruto: Naruto Next Generations

AnimeHeaven Horimiya (Dub)