June 23, 2022 20:09
Спорт

Победа за македонските тенисери против Црна Гора во Дејвис купот

Македонската тениска репрезентација ја победи Црна Гора со 2:1 во меч од третата европска група во Дејвис купот на турнирот што се игра во Улцињ.

Калин Ивановски и Горазд Србљак победија во дубл натпреварот против Петар Јовановиќ и Резарт Цунгу.

Во сингл, Ивановски победи со 6:4 и 6:3 против домашниот тенисер Петар Јовановиќ, додека во вториот сингл натпревар македонски тенисер Берг Бугариќ загуби од Резарт Цунгу.

Црна Гора беше еден од фаворитите и втор носител на турнирот.

Утре македонските тенисери ќе се соочат со репрезентацијата на Молдавија. 

không rút được tiền go88 nạp go88 không nhận được tiền link tải go88

không vào được sunwin cách nạp tiền sunwin aktie sunwin