November 27, 2021 13:43
Спорт

ПМФЛ: Скопје го совлада Работнички во воведниот натпревар од 10. коло

Екипата на Скопје извојува попладнево гостинска победа над градскиот ривал Работнички со 1:0 (0:0) во воведниот натпревар од 10. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Гостите ја обезбедија победата на Националната арена „Тодор Проески” со автоголот на Марио Станковски во 56 минута, а девет минути подоцна Работнички остана на теренот со играч помалку поради исклучувањето на Бојан Илиевски.

Триумфот го искачи Скопје на осмото место на табелата со 12 бодови, три помалку од Работнички, кој остана четвртопласиран.

Прволигашкото коло ќе биде комплетирано утре со преостанатите пет пресметки со почеток од 14 часот меѓу Академија Пандев – Шкендија, Брегалница – Македонија ЃП, Ренова – Пелистер, Струга – Борец и Тиквеш – Шкупи.

AnimeDao: Death Note anime episode 37 online free at https://animedao.nl animedao tower of god

Website https://wcostream.cc: Watch Pokémon: Mewtwo Strikes Back—Evolution wcostream Episode Full dubbed anime

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeheaven.pro: Watch Freezing (Dub) animeheaven Episode 12 dragon ball super anime heaven

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE