October 17, 2021 17:27
Спорт

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

Актуелниот првак Шкендија и вицешампионот Шкупи попладнево без голови на градскиот стадион во Тетово го заокружија 6. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Со ремито во Тетово екипата на Шкупи му го препушти лидерското место на табелата на Академија Пандев и со 11 бодови е третопласиран, додека Шкендија е седмопласирана со седум бодови.

Следното 7 коло во ПМФЛ е на програмата на 19 септември.

AnimeBee: Gangsta. anime episode 12 online free at https://animebee.to anime sites

GoGoAnime: Joshiraku anime episode 13 online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

Website https://twistmoe.net: Watch Sisters of Wellber Zwei twistmoe Episode 13 online anime

Website https://kissanime.mx: Watch Kick-Heart kissanime Episode Full my hero academia kissanime

Sketchfab: https://sketchfab.com/gogoanimelol

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1585120