September 20, 2021 22:36
Спорт

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Американската штафета утрово постави нов светски рекорд на Олимпијадата во Токио во пливачката дисциплина 4х100 метри мешано.

Рајан Марфи, Мајкл Ендру, Калеб Дресел и Зак Епл од САД патеката ја поминаа со вкупно време 3 минути 26 секунди и 78 стотинки.

Сребрениот медал и припадна на штафетата на Велика Британија (Лук Гринбанк, Адам Пети, Џејмс Гај, Данкан Скот) – 3.27.51 минути.

Трета беше Италија (Томас Чекон, Николо Мартинеги, Федерико Бурдисо, Алесандро Миреси) – 3.29.17 минути.

Website https://animeheaven.pro: Watch Tsuki ga Kirei Special animeheaven Episode Full attack on titan anime heaven

Watch The Legend of Snow White (Dub) Episode 52

AnimeBee: Clannad The Motion Picture anime episode Full online free at https://animebee.to kissanime

Doomed Megalopolis Episode 4

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing

Castingcall: https://www.castingcall.club/m/kissanimemx