January 25, 2021 08:05
Балкан

Пленковиќ во самоизолација, сопругата позитивна на Ковид-19

По појавата на зголемена температура, сопругата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, Ана Маслаш-Пленковиќ, во саботата беше тестирана за присуство на корона вирус, а нејзиниот тест беше позитивен, се вели во изјавата потпишана од владиниот портпарол Марко Милиќ, пренесува Јутарњи лист.

Поради тоа премиерот Андреј Пленковиќ беше тестиран за присуство на корона вирус во саботата, а неговиот тест беше негативен, се додава во информацијата.

На премиерот му беше одредена епидемиолошка мерка за самоизолација од 10 дена. Се додава дека хрватскиот премиер ќе продолжи да ги извршува своите активности и обврски од дома.

Hunter x Hunter Episode 148 at website https://animefreak.ws. See more bleach animefreak

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 20 (https://animeplanet.cc/m/vxxJ/ep-20) at website https://animeplanet.cc. See more demon slayer anime planet