September 18, 2021 16:27
Балкан

Плакиотакис: Спречени над 4.500 лица да се качат на брод поради недостиг на документи за Ковид-19

Над 4.500 лица биле спречени да се качат на брод кон нивната дестинација од атинското пристаниште Пиреас, поради недостиг или нецелосни документи за Ковид-19, соопшти министерот за поморство на Грција Јанис Плакиотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

За патување со брод кон островите задолжителен е сертификат за вакцинација, потврда за прележана болест или негативен резултат од ПЦР или рапид тест, а контролите ги врши крајбрежната служба на Грција.

-Контролите на припадниците на крајбрежната служба се целосни и се извршуваат брзо и ефективно. Во изминатата седмица, за жал не им беше дозволено да се качат на брод на над 4.500 лица, рече Плакиотакис.

Watch Sekirei: Pure Engagement Episode 13

Website https://kissanime.mx: Watch Spoon Oba-san kissanime Episode 130 kissanime2

Konohana Kitan Episode 12

TwistMoe: Rhea Gall Force anime episode Full online free at https://twistmoe.net english dubbed anime

Gitlab: https://gitlab.com/animefreakws

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol