December 2, 2022 10:59
Балкан

Пијан мигран искришил 11 автомобили во Сараево

Полицијата во Сараево утрово пронашла маж кој во алкохолизирана состојба ги скршил прозорците на 11 автомобили во една населба во Сараево.

Како што пренесува „Кликс“, станува збор за мигрант на кој може да му биде изречен притвор по истрагата.

„Штом добивме дојава, полицајците излезе на терен и пронајдено е лицето што ја предизвикало штетата на автомобилите. Во тек е кривична истрага, по што ќе се одлучи дали ќе биде приведен“, соопшти полицијата.