Македонија

Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер” го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна родова еднаквост и учество на мажите и жените во органите и телата на партијата.

-Честитки до македонските пријатели во СДСМ и до Зоран Заев кои денес одржаа дигитален конгрес. Го избраа вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени и да се оди напред. Ја поздравувам силната иницијатива за клучното учество на жените и на младите при донесувањето на одлуки, напиша Пицула на Твитер.

KissAnime kissanime sword art online: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 10 (https://kissanimeonline.com/m/OgX4/ep-10)

AnimeTV freak anime tv: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://animetv.cc/m/ZpjP/ep-1)