October 22, 2021 07:56
Магазин

Пирс Морган потпиша договор со „Фокс њуз”

Контроверзната британска медиумска личност Пирс Морган потпиша „глобален” мултинационален договор со „Фокс њуз” и корпорацијата на Руперт Мардок.

Според договорот, Морган ќе води дневна ТВ-емисија што ќе се емитува во Обединетото Кралство, САД и Австралија, ќе пишува неделна колумна за британскиот таблоид на Мардок – „Сан” и американски „Њујорк пост”, а и ќе биде автор на серија криминалистички документарни филмови.

Познатиот водител порано годинава замина од соперничката ТВ-куќа „Ај-ти-ви”, по контроверзните коментари на сметка на Меган Маркл по нејзиното „бомбастично интервју” кај Опра Винфри.

https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Ozmafia!! (https://animeheaven.pro/m/yOY) Episode 12

AnimeFLV: Tokyo Magnitude 8.0 anime episode 11 online free at https://animeflv.uk english anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

Woddal: https://www.woddal.com/gogoanimelol