January 28, 2022 23:52
Спорт

Пиоли потпишува нов договор со Милан

Искусниот италијански стратег, Стефано Пиоли ќе потпише нов договор со еден од најголемите гиганти на стариот континент, тимот на Милан.

Пиоли од 2019 година е на кормилото на „росонерите“, екипа која успеа да ја разбуди и ја врати при самиот врв на италијанскиот фудбал. Имено тој минатата сезона го предводеше составот до вицешампионското место што значаше кам-бек за клубот од Лигата на шампионите каде во оваа кампања може и да обезбеди место меѓу 16 најдобри.

Кога е во прашање Серија А тука „црвено-црните“ се на делба на првото место соо Наполи, па сосема заслужено Стефано добива нов договор кој според информациите ќе биде со важност до 2024 година и со поголема годишна плата од сегашната.

-Чувствувам хармонија во клубот. Има повеќекратна поврзаност, емпатија и почит меѓу мене како тренер, менаџерите и околината. Мораме да продолжиме по овој пат, бидејќи само постојаната работа, идеи и квалитет можат да направат разлика. Потписот ќе стигне, само што не е, -рече Стефано по вчерашниот триумф над Атлетико Мадрид.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

GoGoAnime One-Punch Man Episode 12

stream anime online Attack on Titan

gogoanimehub SK8 the Infinity (Dub)