Спорт

Пиоли: Ибрахимовиќ не го пцуел судијата !

Победата на Милан на гостувањето кај Парма (1-3) мина во сенка на исклучувањето на Златан Ибрахимовиќ, кој беше испратеб во соблекувалната предвреме по една дискусија со главниот судија Мареска. „Росонерите“ и без својот главен играч успеаја да ја задржат предноста и да стигнат до три бода, но Ибракадабра сега ќе мора да пропушти најмалку две средби на својот тим.

Тренерот Стефано Пиоли по мечот даде краток коментар за инцидентот.

-Јас не бев присутен, бев далеку од местото на конфликтот, така што не знам што точно било кажано. Од она што го зборував со Златан, тој ми кажа дека не го пцуел, ниту пак го навреди главниот судбија. Тој ми кажа дека извесно време водел дискусија, но не му покажал непочитување и беше шокиран од црвениот картон: Последното нешто што му го кажал било: Значи, не се заинтересиран што имам јас да кажам… Црвениот картон е проблем, но позитивно е што тимот покажа карактер и стигна до победата, истакна Пиоли.

ANIMEFLIX animeflix reddit: Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://animeflix.nl/m/dePw) Episode Full

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: TONIKAWA: Over the Moon For You (https://wcostream.cc/m/nzN1) Episode 12