October 22, 2021 11:17
Спорт

Пиоли: Задоволен сум од храбрата игра и трката за победа до крајот против Јувентус

Тренерот на италијанскиот фудбалски калчолигаш Милан, Стефано Пиоли е задоволен од изданието на неговите избраници на натпреварот против Јувентус (1:1) во 4. коло од Серија А.

– Дојдовме да победиме. Јувентус беше подобар во првите 20 минути, но ние продолживме да играме и делувавме многу подобро кон крајот на натпреварот, имаше шанси за победа, така што во целина тоа е добра игра. Игравме против Јувентус, а тоа се Дибала, Мората, Алекс Сандро, Бонучи, Киелини. Покажавме добар фудбал. На Милан не му недостасуваа желба, карактер, став и храброст, па продолживме да бараме начини за победа како што одминуваше натпреварот. Можеби минатата сезона ни беше потребна самодоверба. Сега мора да разбереме дека сме на високо ниво и мора да се бориме за победа до самиот крај. Ми се допадна нашата храброст, ние бевме подготвени да ризикуваме и да останеме без бод, стремејќи се да победиме, изјави Пиоли.

По четири кола во Серија А, Милан е на делба на првото место со градскиот ривал Интер со по 10 бода. Јувентус е 18. Со само два бода. 

Website https://kissanime.mx: Watch Bakuon!! OVA kissanime Episode 2 weathering with you kissanime

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimelol

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home