October 17, 2021 10:27
Спорт

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике реагираше на свирежите на навивачите против Серхи Роберто за време на натпреварот против Баерн Минхен (0:3) синоќа во Лигата на шампионите.

Роберто влезе во почетниот состав, но во 59. минута беше заменет со Јусуф Демир.

– Ме боли затоа што го знам овој човек, тој е прекрасна личност која го сака клубот повеќе од било кој друг. Исто така, сакам да ги потсетам луѓето дека тој не е класичен дефанзивец. Неговата позиција е во центарот на теренот, во средниот ред. Сепак се жртвуваше играјќи на оваа позиција, и во многу случаи тоа го правеше феноменално. Многу непријатно, но луѓето имаат право да го кажат своето мислење. Меѓутоа, мене лично ме боли кога сум сведок на такви работи, изјави Пике.

Барселона која се наоѓа во финансиска криза, очигледно е и во играчка и резултатска криза.

4Anime: Mrs. Sazae anime episode 2200 online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Website https://wcostream.cc: Watch Blue Submarine No. 6 wcostream Episode 4 wcostream cartoons

AnimeTV: Beyblade V-Force (Dub) anime episode 51 online free at https://animetv.cc freak anime tv

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen Prologue - Sakura to Futatsu no Kuma (Dub) Episode Full

Miarroba: https://miarroba.com/animefreakws

Linktr: https://linktr.ee/Kissanimemx