October 16, 2019 22:21
Спорт

Пике: Алергичен сум на дресот на Реал Мадрид

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике уште еднаш го „пецна” лутиот ривал Реал Мадрид.

-Никогаш не сум носел дрес на Реал Мадрид. Имаше моменти кога го менував дресот по мечот со играчите на мадридскиот тим, но никогаш не сум го носел. Зошто? Јас сум алергичен на Реал Мадрид, изјави 32-годишниот Пике, играч на каталонскиот клуб.

Пике е „дете” на Барселона. За каталонскиот тим во првенството на Шпанија, тој одиграл 318 натпревари, во кои постигна 28 голови.

Нови вести

УЕФА ги објави најдобрите 11 по квалификациите за ЕП

Filip

Икарди го брани Лукаку: Можеби има потреба од подолго време

Filip

Де Хеа може да пропушти два месеци

Filip