February 21, 2020 07:38
Спорт

Пике: Алергичен сум на дресот на Реал Мадрид

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике уште еднаш го „пецна” лутиот ривал Реал Мадрид.

-Никогаш не сум носел дрес на Реал Мадрид. Имаше моменти кога го менував дресот по мечот со играчите на мадридскиот тим, но никогаш не сум го носел. Зошто? Јас сум алергичен на Реал Мадрид, изјави 32-годишниот Пике, играч на каталонскиот клуб.

Пике е „дете” на Барселона. За каталонскиот тим во првенството на Шпанија, тој одиграл 318 натпревари, во кои постигна 28 голови.