January 16, 2022 19:46
Спорт

Пешевски втор стрелец за Штутгарт во ремито против Фухсе Берлин

Македонскиот ракометен репрезентативец Жарко Пешевски и неговиот Штутгарт одиграа одличен натпревар против втората екипа на табелата во Бундеслигата, Фуксе Берлин ремизирајќи на домашен терен со 32-32.

Пешевски и другарите на некои пет минути до крајот на мечот имаа позитива од два гола, но успеаја малку да паднат во играта, нешто што го искористија искусните гости и на крајот стигнаа до бод.

Жарко Пешевски беше еден од подобрите во својот тим, завршувајќи го мечот со четири гола од шест упатени удари.

stream anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Fairy Tail (Dub)

watch animes My Hero Academia Season 2 (Dub)

watch animes Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

High School DxD

anime websites ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train