June 13, 2021 01:47
Спорт

Пешевски во тимот на колото во Бундес лигата

Жарко Пешевски е најдобриот кружен напаѓач на колото во Бундес лигата.

Ракометарот на Штутгарт во ремито против Лемго (26-26), постигна осум голови и беше играч на натпреварот, сосема заслужено се најде во идеалниот тим.

Тој погоди осум пати од девет обиди и немаше конкуренција во изборот за најдобар на неговата позиција.

AnimeTV free anime tv: Watch My Hero Academia 3 Episode 8 (https://animetv.cc/m/y092/ep-8)

4Anime 4anime chromecast: Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/2EMq) Episode 10