October 20, 2021 02:05
Хроника

Пешак заврши со тешки повреди- тротинет удрил во него

На 16.06.2021 во 10.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди” во Скопје електричен тротинет, управуван од засега непознато лице, удрило во пешакот  Л.Ј.(63) од Скопје, по што го напуштил местото на незгодата. Л.Ј. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември”.  Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Watch Hanayamata (Dub) Episode 12

AnimeKisa: Your Light: Kase-san and Morning Glories anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

Website https://aniwatch.pro: Watch School Days: Valentine Days aniwatch Episode Full watch anime

Watch Order Designer Episode 12

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Coub: https://coub.com/animeflixnl