January 24, 2021 07:43
Балкан

Пецас: Карантинот во Грција продолжен до 7 декември

Постоечките рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот се продолжуваат до понеделник, 7 декември, во 6 часот наутро, соопшти портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите.

Според тоа, карантинот во Грција, наместо на 30 ноември, ќе заврши една седмица подоцна.

Пецас објасни дека оваа одлука на Владата се наметнува поради епидемиолошката слика во земјата.

Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/ya5b) Episode 10 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free account 2020

Watch Black Clover (Dub) Episode 136 at website https://animefreak.ws fire force animefreak