Македонија

Пецаков да не глуми жртва и да не врши притисок врз институциите

Скандалозно и неодговорно е однесувањето на градоначалникот на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков.
Откако беше фатен како ги крши протоколите за заштита од коронавирусот и ги загрозувајавното зздравје, Пецаков почна да глуми жртва иако факт е дека наместо да биде во изолација додека чекал резултати за Ковид 19, спротивно на протоколите, тој беше помеѓу граѓаните на одбележувањето на празникот Водици.
Пецаков да престане да врши притисок врз институциите, како претходно правеше неговиот шеф Христијан Мицкоски и да преземе одговорност за своите постапки.
Секој поединец, кој свесно крши протоколи и го загрозува јавното здравје мора да одговара без разлика каква функција врши.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 34

GoGoAnime Dragon Ball (Dub)

anime websites Dragon Ball Z (Dub)

GoGoAnime Pokémon Journeys: The Series

GoGoAnime One-Punch Man Episode 11