July 26, 2021 02:38
Хроника

Пет прекршувањa на забраната за движење и 522 санкции за неносење маска

Од 23.00 часот (08.05.2021) до 05.00 часот (09.05.2021) констатирано е дека 5 лицa не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (08/09.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 522 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

GoGoAnime gogoanime bleach: Watch The Promised Neverland Episode 3 (https://gogoanime.be/m/0Dgk/ep-3)

AnimeHeaven dragon ball z anime heaven: My Hero Academia 3 Episode 25