September 19, 2019 13:05
Хроника

Пет возила се судриле пред Богородица, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Сообраќајна несреќа во која учествувале пет возила се случила на автопатот Скопје- Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“, потврдија од МВР.

Во моментов се врши увид на местото на несреќата и  кај клучката Гевгелија се пренасочува сообраќајот по старитот пат кон граничниот премин.

Нема официјална информација за повредени лица.

Нови вести

Mакедонски државјанин фатен при шверц на антички предмети на граничниот премин Прешево

zane

Ќе и се суди на Ангела за убиството на Пино

Valentina

Цитроен удри во коњска кола има повредени

Valentina