June 16, 2021 16:26
Македонија

Петровски: Мицкоски има 70 отсто негативен рејтинг

Филип Петровски во денешната емисија „Само вистина“ на Канал 5 вели дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски има 70 отсто негативен рејтинг.

,,Мицкоски има над 70 отсто негативен рејтинг и лажат за рејтингот за да го држат членството. Мијаков на сила го постави Мицкски 2017, таа Мериот коалиција е истата која го постави Мицкоски. ВМРО-ДПМНЕ мора да има реформа”

Тој додава дека членството на најголемата опозициска партија нема право на глас, оној кој може да го промени Мицкоски е Извршниот одбор кој тој сам си го поставува.

,,Членството не може да одлучи за промена на Мицкоски затоа што нема право на глас. Извршниот одбор тој сам си го поставува, тоа е затворен круг и кога е затворен круг не може да одлучи членството, ќе загуби и на следните избори како и на оние до сега, вели Петровски.”
Во однос на промена на лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ, Петровски вели дека воопшто не е заинтересиран да биде лидер на партијата.

GoGoAnime gogoanime god of highschool: Watch DARLING in the FRANXX Episode 14 (https://gogoanime.be/m/09BE/ep-14)

AniWatch anime: A Silent Voice (https://aniwatch.pro/m/QDBP) Episode Full