November 30, 2021 11:12
Скопје

Петровска: Не сум рекла да не се гласа за Шилегов

Петровска во писмената изјава вели дека некои портали неточно ја пренеле изјавата од нејзиното гостување на ТВ24

Ана Петровска, која беше кандидка за градоначалничка на Скопје од граѓанското здружение Зелен хуман рад вечерва преку писмена изјава демантира дека повикала да не се гласа за Шилегов во втриот изборен круг.

„Одредени интернет портали објавија текстови со наслов ‘Ана Петровска: Не гласајте за Шилегов’, што е неточно пренесување на изјавата од моето гостување на ТВ24. Како и претходно, јас се оградив од мое поврзување со некоја од големите партии и истакнав дека не поддржувам ниту еден кандидат, односно приоритет е застапување на зелените вредности во Советот на Градот Скопје“,

Website https://animekisa.in: Watch The Marvelous Land of Oz (Dub) animekisa Episode Full anime

Website https://animefreak.ws: Watch Reborn! Vongole Family Sou Toujou! Vongole Shiki Shuugakuryokou, Kuru!! animefreak Episode Full watch animes

GoGoAnime: Maji de Otaku na English! Ribbon-chan: Eigo de Tatakau Mahou Shoujo - The TV anime episode 10 online free at https://gogoanime.be assassination classroom gogoanime

Watch Minami-ke Okawari Episode 13

Website https://aniwatch.pro: Watch Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 aniwatch Episode 13 watch anime free