January 26, 2022 23:41
Македонија

Петровска: Мицкоски не се извини што го спореди Реџепи со Амди Бајрам

Очекував претседателот на опозициската партија, кој упорно тврдеше дека има мнозинство, да му се извини на колегата Кастриот Реџепи поради тоа што го спореди со покојно лице, односно Амди Бајрам, истакна пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска во гостувањето во „Само вистина“. Таа истакна дека не значи дека оној што со вас не се согласува по одредено прашање автоматски е киднапиран. 

-Реџепи рече дека државата треба да продолжи по европскиот пат, а кога веќе смета така тоа не може да се случи во коалиција со пратеници од Левица, која е апсолутно против се што е европско. Левица дури не го прифаќа ни нашето членство во НАТО, рече Петровска.

Коментирајќи го однесувањето на опозицијата, таа оцени дека со овие манири и со оваа структура не би ја чудело ВМРО-ДПМНЕ да го повтори 27 април.

-Зарем треба постојано, секоја година, да имаме предвремени параментарни избори за ВМРО-ДПМНЕ некогаш да дојдат на власт, праша Петровска.

anime sites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 7

Death Note Episode 32

4Anime Komi Can’t Communicate Episode 3

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

watch anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO