October 26, 2021 14:36
Скопје

Петровска и Велковска добиле поддршка од германските Зелени

Заедно со носителката на советничката листа на Зелен хуман град, Драгана Велковска, кандидатот за градоначалник за Град Скопје, Ана Петровска, оствари онлајн средба со градоначалникот на вториот дистрикт в оградотДиселдорф, Патрик Шифер, советникот и почесен конзул на Македонија во Северна Рајна Вестфалија, Холгер Арнт и претседателот на Советот на емигрантски организации, ГоцеПеровски, сите од германските Зелени.

-Разговарвме за заедничките заложби и зелени вредности кои ги негуваме и преку кои пробуваме да го подобриме живеењето на граѓаните во нашите градови.

Тие ни ги пренесоа своите искуства за зазеленување на Диселдорф, за напорите кои ги прават то јда им аповеќе вело и пешачк ипатеки и за поголема вклученост на граѓаните во локалните политики, исто така како што и ние имаме намера да направиме во градот Скопје.

Имаме многу што да научиме од германските градови за водење успешни зелени политики.

Пријателските совети се секогаш добредојдени, им благодариме на големата поддршка.

ЗаеднопрекууспешнипримериодевропскитеметрополиќегонаправимеСкопјезелен и хуманград.

KissAnime: Mujin Wakusei Survive anime episode 52 online free at https://kissanime.mx kissanime list

Animepahe: Million Arthur 2 (Dub) anime episode 13 online free at https://animepahe.cc watch anime online

WCOStream: After the Rain anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream cartoons

Website https://4anime.biz: Watch Yumeiro Patissiere SP Professional 4anime Episode 13 i want to eat your pancreas 4anime

AniWatch: Kennel Tokorozawa anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime stream