June 28, 2022 02:35
Македонија

Петровска во официјална посета на Бугарија, средба со министерот Заков

Министерката за одбрана Славјанка Петровска, заедно со делегација од Министерството и од Армијата денеска престојува во еднодневна официјална посета на Бугарија. По официјалниот пречек со највисоки воени почести, министерката Петровска ќе се сретне со својот бугарски колега, министерот Драгомир Заков, а во бугарското Собрание средба ќе има и со раководството на парламентарната комисија за одбрана. Министерката Петровска во Софија ќе се сретне и со двајца офицери на Армијата на Република Северна Македонија кои во моментов се на високо воено школување на Воена академија „Генерал Ѓорѓи С. Раковски” во Софија.

https://go88.gg/

mã giao dịch trong sunwin là gì hướng dẫn nạp tiền sunwin đại lý game sunwin