October 16, 2021 20:40
Спорт

Петровиќ, Дивац и Кукоч меѓу легендите на НБА лигата

Поранешните југословенски кошаркарски репрезентативци Владе Дивац, Тони Кукоч и покојниот Дражен Петровиќ се вброени меѓу легендите на НБА лигата.

Спроти почеток на јубилејната 75 сезона во најсилната светска кошаркарска лига, на официјалниот сајт на натпреварувањето е претставена листа од 110 најистакнати кошаркари, кои како што се наведува, придонеле НБА да стане водечки глобален спортски и медиумски бизнис.

Листата на најголеми НБА ѕвезди ја предводат Мајкл Џордан, Лари Бирд, Карим Абдул Џабар, Коби Брајант и други големи имиња, вклучувајќи ги и Арвисад Сабонис и Јао Минг.

TwistMoe: Space Battleship Tiramisu (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime twist

Website https://animebee.to: Watch Yu-Gi-Oh! (Dub) animebee Episode 224 kissanime

Elf-ban Kakyuusei: Anata dake wo Mitsumete... (https://animeflix.nl/m/o5be) Episode 4

Website https://kissanime.mx: Watch Turning Mecard (Dub) kissanime Episode 52 detective conan kissanime

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimelol

Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime