August 5, 2021 03:51
Балкан

Петриње повторно се тресеше, жителите сведочат дека звукот бил како од експлозија

Земјотрес со јачина од 3, 5 степени по Рихтеровата скала е регистриран ноќеска во областа Петриње. Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот се случил во 1.23 часот по полноќ, на 14 километри од градот Сисак. Интензитетот на земјотресот се смета за умерен, но жителите од околните места, како што пренесува „Јутарњи лист“ сведочат дека потресот бил многу силен.

„Се тресеше како експлозија“… „Страшен звук, а потоа и тресок, ја потресе целата куќа.“… „Куќата се тресеше и прозорците се тресеа. Страшно будење од сон“„ сведочат жителите од погоденото подрачје, пренесува „Јутарњи лист“.

Во декември минатат година Петриње и околината речиси целосно беше разурнато од серијата силни земјотреси.

Watch anime online for free at ANIMEFLIX death note animeflix. The Hakkenden: Legend of the Dog Warriors (https://animeflix.nl/m/XY8p) Episode 6

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Kämpfer (https://gogoanime.be/m/oeZ) Episode 12

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Fuyu no Sonata Episode 0 (https://animebee.to/m/8grb) Episode Full

KissAnime Scoop: https://www.scoop.it/u/kissanimemx