September 20, 2021 22:33
Балкан

Петриње и Сисак не престануваат да се тресат

Регионот околу Петриње и Сисак во Хрватска не престанува да се тресе. Нов земјотрес е регистриран утрово во Бановина. Според ЕМСЦ, тоа било на 9 километри југозападно од Сисак, а јачината на земјотресот била 2,9 степени по Рихтер.

Земјотресот се случи во 9:03 часот, и се почувствувал во областа Петриња и Сисак.

Website https://animefreak.ws: Watch Tuzki: Love Assassin animefreak Episode Full dubbed anime

Watch Horizon in the Middle of Nowhere II Episode 13

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/kissanimemx

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/animefreak