December 12, 2019 20:07
Хроника

Петмина приведени за престрелката кај ,,Александар Палас”

Петмина од лицата во кои беше пукано во хотелот Александар Палас во саботата вечерта се на распит
во поливиската станица во Карпош, пишува Стандард повикувајќи се на извори од МВР.
Според нашите ифнроамции, двајца оштетени утрово дале исказ во полиција, додека пак се уште се
трага по маскираните напаѓачи.
Како што велат изворите од МВР, дел од петмината кои се на распит во Карпош, а кои биле приведени
со припадници на Единицата за брзо распоредување, испраќале и пораки дека полицијата била
виновна за престрелката.

Нови вести

ОJO Гостивар проверува дали самоубиство на 13-годишна девојка е поврзано со секта

Igor

Одрони на патот Скопје – Велес, сообраќајот по една коловозна лента

Igor

Скопјанец фатен со комби со 30 мигранти кај Василево

Igor