January 22, 2022 21:41
Хроника

Петмина повредени во судир на албански камион со „голф“ и „тојота“ кај Охрид

На 05.12.2021 година во 17.35 часот, на магистрален пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Опеница, случена е сообраќајна незгода помеѓу автомобили „тојота” со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(61) од Битола, „фолксваген голф” со струшки регистарски ознаки, управуван од Н.К.(54) од струшкото село Делогожда и товарно возило „Ман” со албански национални ознаки, управивано од М.К.(57) од Елбасан-Република Албанија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачите Т.П. и Н.К., како и сопатниците од возилото „Тојота” К.П.(55) и Г.П.(40), двајцата од Битола, а со телесни повреди се здобил сопатникот од истото возило Б.М.(40) од Битола, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо” и Општата болница во Охрид.

Увид на местото на незгодата изврши увидна екипа од СВР Охрид.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 5

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 15

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

GoGoAnime So I'm a Spider, So What?

anime stream That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2