January 22, 2022 21:09
Македонија

Петковски: Алтернатива излезе со максималистички барања

Тито Петковски, Претседателот на НСДП вечерва изјави дека на Македонија не и се потребни вонредни парламентрани избори.

Рече дека ако има избори, ќе влеземе во турбуленции, а реформите ќе бидат во застој и никој не гарантира дека потоа ќе имаме стабилна Влада.

„Мислам дека е добро што се зголемува парламентарното мнозинство за уште 4 пратеници“, изјави Петковски.

Вели дека сепак ќе остане една горичина дека Алтернатива барала премногу.

„Алтернатива го искористи моментот. Алтернатива излезе со максималистички барања“, рече Петковски.

Вели дека оваа партија има 15 до 20 пати повеќе привилегии од нив, но сепак смета дека е важна големата слика, да имаме стабилна Влада.

Премиерот Зоран Заев имаше средба со коалиционите партнери, со цел да им образложи што е договорено со Алтернатива, за влез во Владата.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX Episode 18

GoGoAnime Naruto: Shippuden Episode 496

online anime To Your Eternity

Horimiya (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan