November 28, 2021 06:39
Балкан

Петгодишно дете најмлада жртва од Ковид-19 во Албанија

Петгодишно дете почина како последица од комлликации со Ковид-19, што е најмладата жртва од опасниот вирус во Албанија.
Според албанските медиуми детенцето било на болнички третман осум дена во болницата во Саранда, по што било транспортирано во болницата во Тирана.
-Поради влошената состојба потоа беше  транспортирано за поспецијализиран третман во Турција, но  момченцето со иницијали М.Н. не успеа да го победи невидливиот непријател и почина во болница во Турција, наведува Ора њуз.
Детето имало голема тежина, околу 54 килограми.
Според официјалната статистика на Министерството за здравство детето од Саранда е 2.881 жртва од Ковид- 19 во Албанија, каде од почетокот на пандемијата во март минатата година опасниот вирус е дијагностициран кај над 800 деца.

AnimeFreak: WIXOSS DIVA(A)LIVE anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime stream

AnimeTV: One Outs anime episode 25 online free at https://animetv.cc anime tv saitama

4Anime: Wu Geng Ji 3 anime episode 42 online free at https://4anime.biz 4anime online

AnimeDao: Haven't You Heard? I'm Sakamoto: Haven’t You Heard? I was Sakamoto anime episode Full online free at https://animedao.nl hunter x hunter animedao

Watch Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night Episode 3 Preview