January 25, 2021 14:52
Свет

Песков: Путин не може да биде доброволец за вакцината против Ковид-19

Рускиот претседател Владимир Путин не може да биде меѓу доброволците кои ќе се вакцинираат против коронавирус до крајот на клиничките испитувања.

Ова денес на новинарите им изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков.

„ Секако, шефот на државата не може да учествува во вакцинацијата како доброволец“ објасни Песков на прашањето зошто рускиот лидер досега не добил руска вакцина против Ковид-19.

Песков рекол дека во Русија се уште не почнала масовна вакцинација.

Black Clover (Dub) Episode 142 at GoGoAnime gogoanime1

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 17 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime sword art online