October 26, 2021 01:03
Свет

Песков: Путин е апсолутно здрав, во изолација е превентивно

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, објави дека претседателот Владимир Путин, кој од денеска е во самоизолација, е апсолутно здрав.

„Претседателот одлучи преку онлајн врска да учествува на самитот на Шангајската организација за соработка и на ЦСТО, бидејќи бил во контакт со заболени луѓе и не треба да ги става своите колеги во опасност“, рече Песков, а пренесе агенцијата „Тасс“.

Тој изјави дека Путин некое време нема директно да присуствува на настани, но дека самоизолацијата нема да влијае на интензитетот на неговата работа онлајн.

Путин одлуката да оди во самоизолација ја потврди во телефонски разговор со претседателот на Таџикистан, Емомали Рахмон, поради, како што нагласи, случаите на ковид во неговото опкружување.

Watch Ground Defense Force! Mao-chan (Dub) Episode 26

AnimeDao: Legend of Exorcism anime episode 13 online free at https://animedao.nl free anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Terra Formars: Bugs 2-hen anime episode 2 online free at https://animefreak.ws animefreaks website

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54570361

Player: https://player.me/kissanimemx/about