February 25, 2021 09:18
Свет

Песков: Нема дијалог со луѓе кои протестираат со насилство

Кремљ денеска соопшти дека не може да има дијалог со луѓето кои насилно и нелегално протестираат, откако десетици илјади лица за време на викендот излегоа на улиците и побараа ослободување на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални.

Британските медиуми го цитираат портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, кој кажа дека нивото на насилство кај некои демонстранти било невидено досега и дека тие се однесувале многу агресивно.

Песков истакна дека случаите на полициско насилство врз демонстрантите, од кои некои беа снимени на видео, се далеку помали и дека истрагата и за нив е во тек.

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/jbjg) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com dragon ball z watch online crunchyroll

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 93 (https://animeplanet.cc/m/Emoy/ep-93) at AnimePlanet anime planet haikyuu to the top