January 29, 2022 09:22
Свет

Песков: Можен е разговор меѓу Владимир Путин и Џозеф Бајден на 7 декември

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека датумот на разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џозеф Бајден се уште не е договорен и дека се разгледуваат различни опции, вклучително и 7 декември.

„Точниот датум се уште не е договорен, преговорите се уште се во тек. Станува збор за видео конференција. Може да биде следната недела, повторувам датумот не е договорен“, рече Песков, пренесува Риа Новости.

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков денеска потврди дека била одржана средба меѓу српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик и рускиот претседател Владимир Путин и дека разговорите биле многу корисни.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime websites Pokémon Journeys: The Series

sites to watch anime Attack on Titan Season 3

watch anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

4Anime Your Name. Episode Full